Spalio 15-oji – Pasaulinė rankų plovimo diena!✋🤚

Kodėl spalio 15-oji yra Pasaulinė rankų plovimo diena? 

Jungtinių Tautų Vaikų fondas (UNICEF), kartu su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) bei Suvienytųjų Nacijų Organizacijos Generaline Asamblėja spalio 15-ąją paskelbė Pasauline rankų plovimo diena (Global Handwashing Day). Ji pirmą kartą paminėta 2008 m., nes pasak PSO, per nešvarias rankas plinta net 80 proc. infekcinių ligų. Didžiosios Britanijos mokslininkai nustatė, kad asmenų, dirbančių biuruose, rankos yra labiau užterštos negu dirbančiųjų fizinį darbą. Labiausiai užteršti mikroorganizmais (bakterijomis, virusais, kirmėlių kiaušinėliais) biure – telefonai, darbo stalai, klaviatūros, kompiuterių pelytės, durų rankenos ir šviesos jungikliai. 2019 m. Pasaulinės rankų plovimo dienos tema – „Paduokime vienas kitam švarią ranką“. Šia kampanija yra siekiama motyvuoti ir sutelkti milijonus žmonių visame pasaulyje plauti rankas su muilu bei atkreipti dėmesį į rankų plovimą – kaip į vieną iš pagrindinių daugelio ligų profilaktikos priemonių. (daugiau…)

Spalio 10 d. – Pasaulinė psichikos sveikatos diena!

Ši diena – tai puiki proga prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip gera mityba, fizinis aktyvumas, bendravimas su draugais ir tais, kuriuos mylime, kuriais pasitikime, poilsis, rūpinimasis kitais ir savimi – tai yra būdai, padedantys stiprinti psichinę sveikatą. Svarbu kuo anksčiau stiprinti žmogaus psichinę sveikatą, kad žmogus nepasiduotų depresijai užpultas menkiausios nesėkmės.

Psichikos sveikata – tai ne tik psichikos ligos ar sutrikimo nebuvimas, tai emocinis, dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Psichikos sveikatos sutrikimai nesirenka lyties, amžiaus tarpsnio ar socialinio statuso, bet kuris iš mūsų ar mūsų artimųjų gali su tuo susidurti. Labai svarbu kuo anksčiau pradėti rūpintis psichikos sveikata ir stiprinti psichinį atsparumą Lietuva pasižymi prastais psichikos sveikatos rodikliais – vienu didžiausių pasaulyje savižudybių skaičiumi, aukštais su prievarta susijusiais rodikliais, dideliu priklausomybės ligų paplitimu. (daugiau…)

Dėl 2019 m. Lietuvos gyventojų faktinės mitybos, mitybos ir fizinio aktyvumo įpročių tyrimo

Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vadovaudamasis 2019 m. sausio 3 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros plėtros savivaldybėse komisijos 2019 m. sausio 14 d. protokolo Nr. LP-9 nutarimu Nr. 1 patvirtintais Valstybinių (valstybės perduotų savivaldybėms) visuomenės sveikatos priežiūros funkcijų vykdymo 2019 m. veiklos prioritetais, veiklos prioritetų vertinimo kriterijais, š. m. spalio–lapkričio mėnesiais vykdys Lietuvos gyventojų faktinės mitybos, mitybos ir fizinio aktyvumo įpročių tyrimą.

SMLPC raštas respondentams

Rugsėjo 29 d. minima Pasaulinė Širdies diena❣️

 

Šią dieną neatsitiktinai pasirinktas pėsčiųjų žygis su šiaurietiško ėjimo lazdomis Žagarės poilsio zonoje, Ozo pažintiniu taku, nes judėjimas gerina nuotaiką ir stiprina širdį!😍 Po žygio, prapliupus gausiam lietui, renginio dalyviai vaišinosi gardžiu plovu, kurį išvirė Algirdas Mataitis ir vietinių Žagarės ūkinikų Akvilės ir Alvydo ant laužo virta žolelių arbata su medumi ☕️😋Dėkojame visiems dalyvavusiems. Mums labai pasisekė, kad Jūs esate sportiški, linksmi ir aktyvūs❗️🥰

 

 

 

(daugiau…)

Rugsėjo 29 d. Pasaulinė Širdies Diena

Viena iš šios dienos misijų – užtikrinti širdies sveikatinimo prieinamumą visiems, skatinti žmones pradėti veikti dabar, kad gyventų ilgiau, geriau, su sveika širdimi, paskatinti duoti pažadą:

pažadą savo šeimoms – gaminti ir valgyti sveikesnį maistą;

pažadą savo vaikams – daugiau mankštintis ir būti aktyvesniems, pasakyti „ne“ rūkymui ir pagelbėti artimiesiems mesti rūkyti;

sveikatos priežiūros profesionalo pažadą – padėti pacientams mesti rūkyti ir sumažinti jų cholesterolio kiekį kraujyje;

politikos formuotojo pažadą – remti politiką, palankią širdies sveikatai;

darbdavio pažadą – investuoti į sveikai širdžiai palankią darbo aplinką.                                       ​

Tai paprasti pažadai savo širdžiai, artimųjų širdims, visų mūsų širdims! (daugiau…)

PASAULINĖ APLINKOS SVEIKATOS DIENA!

RUGSĖJO 26-OJI PASAULINĖ APLINKOS SVEIKATOS DIENA!

Jos tema šiais metais – Klimato pokyčių iššūkiai – laikas visuomenei veikti vieningai aplinkos sveikatos srityje“. Klimato kaita – vienas didžiausių mūsų laikų iššūkių, jos neigiamas poveikis turi įtakos siekiant įgyvendinti Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 m. tikslus. Aplinkos temperatūros pokyčiai, jūros lygio kilimas, vandenynų rūgštėjimas ir kiti klimato kaitos padariniai daro didelę įtaką pakrančių teritorijoms ir žemumose esančioms pakrantės šalims. Kiekvienais metais Žemėje užfiksuojama begalė gamtos reiškinių (daugiau…)

Alzheimerio liga- kas tai?

Rugsėjo 21-oji – Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Šią dieną įvairių šalių Alzheimerio ligos asociacijos organizuoja seminarus, konferencijas, kuriose plačioji visuomenė informuojama apie šią ligą, gydytojai dalijasi patirtimi. Lietuvos Alzheimerio ligos asociacija įsteigta 2003 m. Asociacija rūpinasi padėti neturtingiems šia liga sergantiems žmonėms, atkreipti visuomenės dėmesį į pirminius ligos požymius, leidžia informacinį žurnalą „Alzheimerio liga. Kas tai?“.

Alzheimerio liga dažniausiai serga pagyvenę 65–70 metų amžiaus žmonės, tačiau kartais susergama ir 40-ies. Sergant liga silpnėja žmogaus atmintis, žmogus tampa išsiblaškęs, galiausiai nebesugeba skaityti, rašyti, nebesiorientuoja aplinkoje. Sergantysis pradeda nuolat ką nors užmiršti, nebeatpažįsta artimų žmonių. Taigi kenčia ne tik jis, bet ir artimieji. (daugiau…)