Šventinis apsinuodijimas alkoholiu

 

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad ir šventiniu laikotarpiu piktnaudžiauti alkoholiu nederėtų. Nors dažniausiai pabrėžiamas neigiamas ilgalaikio alkoholio vartojimo poveikis sveikatai, tačiau ir trumpalaikio alkoholio vartojimo pasekmės gali būti labai skaudžios.

Dažniausiai kalbama apie ilgalaikio alkoholio vartojimo poveikį žmogui: priklausomybė nuo alkoholio, atminties sutrikimas, kepenų cirozė, toksinis smegenų pažeidimas, nervų sistemos pažeidimas, širdies ligos, sutrikusi mityba, gyvenimo trukmės sutrumpėjimas. Nereikėtų pamiršti, kokios gali būti ryškios ir skaudžios trumpalaikio alkoholio suvartojimo pasekmės: sulėtėjusi reakcija, sulėtėjusi koordinacija, sutrikusi orientacija aplinkoje, vėmimas, užspringimas, pablogėjęs regėjimas, padidėjusi galimybė susižeisti ir sužeisti kitus, sutrikusi sąmonė, koma, mirtis.
(daugiau…)

Kas ketvirtas eismo įvykis nakties metu baigiasi mirtimi

Tamsiuoju paros metu rizika patekti į eismo įvykį du kartus didesnė nei įprastai. Tuo tarpu dieną tik kas tryliktas eismo įvykis baigiasi mirtimi. Todėl važiuojant naktį ar neapšviestu keliu ypač svarbu tinkamai sureguliuoti automobilio žibintus.

Viena iš veiksmingiausių priemonių, leidžiančių užtikrinti vairuotojo ir keleivių saugumą važiuojant naktį, – tinkamai sureguliuoti automobilio žibintai, tvarkingas sklaidytuvas ir kokybiškos žibintų lemputės.

„Pirmiausia vairuotojas turėtų įsitikinti, ar vairuojamo automobilio žibintai yra tvarkingi ir tinkami. Gamintojai automobiliuose sumontuoja patikimą ir kokybišką įrangą, tačiau remontuodami automobilį žmonės kartais tam tikras detales pakeičia ne originaliomis, o jų analogais“, – automobilių detalių kokybės poveikį saugumui pabrėžia Lietuvos transporto saugos administracijos inspektorius Laurynas Jovaišas. (daugiau…)

Dantų ėduonies profilaktika

 

 Kas tai?

Dantų ėduonis (kariesas) – tai lėtinė infekcinė dantų liga, sukelianti danties kietųjų audinių irimą. Aplink dantį esančios bakterijos skaido angliavandenius, sukurdamos rūgštinę terpę, kurioje ilgainiui tirpsta danties audiniai. Dantų ėduonis yra labiausiai paplitusi dantų liga ir net 99% Lietuvos gyventojų dantys yra pažeisti ėduonies. (daugiau…)

Jubiliejinė Pasaulinė AIDS diena!

Gruodžio 1-ąją bus pažymima Pasaulinė AIDS diena, kuri pasaulyje minima jau 30-tą kartą.  Šių metų Pasaulinės AIDS dienos kompanijos šūkis „Gyvenk pozityviai  ̶  žinok savo būklę dėl ŽIV“. Šiuo šūkiu visuomenė raginama atlikti ŽIV tyrimą ir žinoti, ar neserga ŽIV liga.

Užsikrėtus ŽIV infekcija, ilgus metus gali nebūti jokių ligos požymių, todėl žmonės gali nežinoti, kad yra užsikrėtę ir gali platinti ŽIV kitiems asmenims patys to net neįtardami. Jei ŽIV infekcija nustatoma laiku, iš karto skiriamas nemokamas gydymas, kuris stabdo ŽIV ligos progresavimą, pagerina gyvenimo kokybę.
(daugiau…)

Šokiruojantys skaičiai: 98 proc. mamų prie vairo užsiima papildoma veikla

 

Prie vairo sėdinčioms mamoms vairuoti ir tuo pat metu rūpintis mažyliu – ieškoti čiulptuko ar gėrimo buteliuko – visiškai natūralus dalykas. Ne pelno siekiančios organizacijos „Safe Kids Worldwide“ (JAV) vykdyto tyrimo ataskaita atskleidžia, kad net 98 proc. apklaustųjų maždaug trečdalį laiko kelyje prie vairo užsiima papildoma veikla. 

78 proc. mamų, veždamos savo kūdikius, kalba telefonu, 26 proc. tikrinasi el. paštą ar rašo trumpąsias žinutes. Nors 63 proc. apklaustųjų atrodė, kad, susilaukusios pirmagimio,  jos labiau susikoncentravo į vairavimą, duomenys rodo visai ką kita.

Kad važiuojant su mažu vaiku sudėtinga susikoncentruoti vien tik į vairavimą, patvirtina ir mama Jolanta. Papildomos veiklos poveikiu vairavimui ji įsitikino pernai, kai mažyliui ieškodama buteliuko nukreipė žvilgsnį nuo kelio ir pateko į eismo įvykį. Tik dėl visiško atsitiktinumo išvengta rimtų sužeidimų. (daugiau…)

SOCIALINĖ SAUGUMO AKCIJA ,,BŪK MATOMAS“

Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su daugiavaikių šeimų asociacija „MES“ lapkričio 19-21 dienomis Joniškio rajono mokyklose vykdė socialinę saugumo akciją „Būk matomas“.

Kasmet tamsiu paros metu žūsta maždaug 25 vaikai, kurie yra nepastebimi tamsiame kelyje todėl, kad nedėvi atšvaitų.

Šia akcija siekėme sumažinti kasmetinę tamsaus paros meto „nematomo žmogaus“ problemą.

Akcijos „Būk matomas“ kurią jau 7 metus organizuoja daugiavaikių šeimų asociacija „MES“ idėja –  užtikrinti, kad atšvaitas visada būtų ant viršutinio drabužio, kurį dėvi vaikas ar suaugęs.

(daugiau…)