Tarptautinė alergijos diena

Alergija – ypač jautri žmogaus organizmo reakcija į jį patekusį alergeną, į kurį kiti žmonės nereaguoja. Alergijos atvejų nuolat daugėja. Alergizuoti gali įvairūs augalai, žiedadulkės, maistas, betgi šaltis.
Liepos 8-oji paskelbta Tarptautine alergijos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į alergijos priežastis, organizuojamos įvairios visuotinės akcijos.
Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje padaugėjo sergančiųjų alerginėmis ligomis, tačiau sudėtinga įvertinti tikrąjį šių ligų mastą dėl kodavimo ypatumų. (daugiau…)

Konkursas

Vyriausiasis buhalteris (darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį)

Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras skelbia konkursą vyriausiojo buhalterio pareigoms užimti. Dokumentų priėmimas iki 2018 m. liepos 18 d. Detalesnė informacija tel. (8 426) 605 37
Dokumentų pateikimo būdas: el. būdu (per VATIS Prašymų teikimo modulį)

 

Vaiko sveikatos patikrinimas: tėvai raginami nelaukti rugsėjo

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvelius jau dabar pasirūpinti vaiko profilaktiniu sveikatos tikrinimu, nelaukiant naujų mokslo metų pradžios. Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Nuo šiol duomenys apie vaiko sveikatos būklę tvarkomi elektroniniu būdu.
Tai reiškia, kad tiek profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą atliekantis šeimos gydytojas, tiek gydytojas odontologas duomenis apie vaiko sveikatos būklę turi įvesti į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą. (daugiau…)

Konkursas

Projekto administratorius (darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį)

Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras skelbia konkursą projekto administratoriaus pareigoms užimti. Dokumentų priėmimas iki 2018 m. liepos 9 d. Detalesnė informacija tel. (8 426) 605 37
Dokumentų pateikimo būdas: el. būdu (per VATIS Prašymų teikimo modulį)

DARBUOTOJŲ PAGAL DARBO SUTARTĮ KONKURSO APRAŠYMAS

Vaikų sužalojimų namuose galima išvengti

Vasarą vaikai patiria ypač daug sužalojimų namuose, pradedant nedideliais įdrėskimais ir baigiant rimtais sveikatos sutrikdymais. Namuose daugiausiai sužalojimų patiria maži, dažniausiai ikimokyklinio amžiaus vaikai, o vyresni, mokyklinio amžiaus, vaikai dažniausiai linkę elgtis rizikingai, kai yra ne namuose, todėl sužalojimus gyvenamojoje aplinkoje jie patiria rečiau.
Ikimokyklinio amžiaus vaikai siekia pažinti pasaulį, jie yra judrūs ir neturi susiformavusių tam tikrų savisaugos instinktų, o namų aplinka, kurioje jie praleidžia didžiąją dalį laiko, nėra pakankamai saugi. Dėl šių priežasčių vaikai dažnai patiria sužalojimų, kurių galima išvengti. Dažniausiai patiriami sužalojimai yra kritimas, užkliuvimas, bitės ar širšės įgėlimas, įsipjovimas ar įsidūrimas; jų metu dažniausiai sužalojamos rankos ir pečių lankas bei kojos ir dubuo. (daugiau…)

Ekspertas: kalbant telefonu vairuotojo reakcija lėtėja 40 proc.

LIETUVOS TRANSPORTO SAUGOS ADMINISTRACIJA
PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI
2018-06-22
Vilnius

Net ir laisvų rankų įranga, naudojama pokalbiams telefonu, trikdo vairuotojo dėmesį ir kelia grėsmę eismo dalyvių saugumui. Įvairios tyrimų studijos rodo, kad važiuodamas 40 km/h greičiu, esant tam tikriems dėmesio trikdžiams, kelyje pasitaikius netikėtai kliūčiai, vairuotojas dar nuvažiuoja 11 metrų ir tik tuomet sureaguoja. (daugiau…)