Birželio  3-5 dienomis, Kriukų pagrindinėje mokykloje vyko sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo dienos stovyklos, kurias vedė ir organizavo maisto technologė ir  VšĮ “Sveikatai palankus” vadovė Raminta Bogušienė ir mitybos bei fizinio aktyvumo specialistų komanda.

Šių stovyklų tikslas – supažindinti mokinius su visavertės mitybos principais bei alternatyviais ir juos įtraukiančiais fizinio aktyvumo būdais, paskatinti mokinius kritiškai įvertinti savo maisto (sveiko ir nesveiko) vartojimą bei fizinio aktyvumo (neaktyvumo) įpročius, suteikti jiems reikalingas žinias ir priemones, kurios padėtų įgyvendinti gyvenimo būdo pokyčius.

Stovyklų metų vaikai:

  • klausėsi paskaitų apie sveiką mitybą, mokėsi skaityti ir analizuoti maisto produktų etiketes, bei tinkamai formuoti maisto porcijas priklausomai nuo dienos normos, atliko įvairias užduotis, kūrė sveiko ir nesveiko maisto koliažus.
  • dalyvavo paskaitose apie fizinį aktyvumą bei stresą;
  • aktyviai dalyvavo fizinio aktyvumo užsiėmimuose;

Stovyklų metu, taip pat buvo organizuojami praktiniai sveikos ir visavertės mitybos mokymai, kuriuose vaikai patys gaminosi sau maistą: rytinį užkandį, pietus bei pavakario užkandį.

Renginys organizuotas vykdant Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Joniškio rajono gyventojų sveikatos stiprinimas ir ligų prevencijos vykdymas“ Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-61-0002.

  

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Vaida Merkelytė