Birželio 11 dieną Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko interaktyvus (mitybos, fizinio aktyvumo, sveiko gyvenimo būdo) užsiėmimas. Šią paskaitą vedė Lietuvos antsvorio ir nutukimo prevencijos asociacijos „Lobesity“ prezidentė gydytoja dietologė – Rūta Petereit ir valdybos narys, motyvacinio ugdymo ir sveikos gyvensenos ugdymo specialistas – Artiomas Šabajevas. 

Užsiėmimo pirmoje dalyje buvo pasakojama nuo ko priklauso sveikas gyvenimo būdas, kas sudaro sveiką mitybą, kokios yra mitybos klaidos, paaiškinama kas atsitinka su žmogumi kai jis nustoja tinkamai maitintis ir pradeda laikytis įvairiausių dietų. Mitybos klaidos pristatytos remiantis tikslinę amžiaus grupę atspindinčiais realiais atvejais, kurių analizė perteikiama vaizdo ir garso pagalba.

Antroje paskaitos dalyje buvo kalbama apie fizinį aktyvumą, jo naudą bei žalą žmogui. Moksleiviai turintys mobiliuosius telefonus turėjo galimybę pasižiūrėti kiek vidutiniškai per mėnesį nueina žingsnių.

Viso užsiėmimo metu buvo diskutuojama, už teisingus atsakymus moksleiviams dalinami sveikatai palankesni valgomi prizai. Dalyviams taip pat suteikta galimybė įsivertinti naujai gautas žinias, naudojant išmaniąsias technologijas.

Renginys organizuotas vykdant Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Joniškio rajono gyventojų sveikatos stiprinimas ir ligų prevencijos vykdymas“ Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-61-0002.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje 

Vaida Merkelytė