Sausio 20 d. kiekvienas raginamas praleisti lauke aktyviai, žiemiškai, šventiškai. Ir visai nesvarbu koks oras. Juk nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga! Šia proga įvairiose pasaulio šalyse rengiamos šventės, kuriose kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, snieglentėmis, organizuoti įvairius žygius ir kitas žiemos pramogas.

Šiais metais pirmą kartą Pasaulinės sniego dienos minėjimo renginys vyko Žagarės regioniniame parke. Visi, dideli ir maži, su slidėmis, rogutėmis ar be jų susirinko į Žagarės regioninio parko rekreacinę zoną prie Žvelgaičių tvenkinio. Kiekvienas čia atrado sau tinkamą veiklą – visus sušildė smagi mankšta šokio ritmu, norintys pajudėti aktyviau galėjo žaisti „linksmąjį futbolą“ ar kitus žaidimus, dalyvauti šeimų estafetėse ir ekstremaliausioje šventės atrakcijoje – maudynėse eketėje. Slidininkai turėjo galimybę išbandyti jėgas „Snaigės žygyje“.
Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras prisidėdamas prie šventės organizavimo, išnuomotu autobusu iš Joniškio į šventę atvežė visą būrį TAU studentų ir Joniškio vaiko ir šeimos gerovės centro bendruomeninių šeimos namų globojamus vaikus. Dideliems ir mažiems šventės dalyviams biuras organizavo pėsčiųjų žygį su šiaurietiškomis lazdomis. Žygyje dalyvauti panorę entuziastai žingsniavo Žagarės ozo pažintiniu taku, grožėdamiesi nuostabiais Žagarės apylinkių gamtos vaizdais ir įveikdami sudėtingą 5 km žygio trasą.
Šventės dalyvius linksmino nenustygstamai ieškantis žiemos pramogų „Senis besmegenis“. Smagiai pajudėjus gamtoje visų laukė gardžioji košė, arbata ir sausainiai. Kiekvienas vaišėms atsinešė savo puodelį, dubenėlį ir šaukštelį, nes Žagarė vienkartiniams indams taria NE ir siekia tapti pirmuoju miestu be vienkartinių indų! Puoselėkime Motiną Žemę!

Renginį organizavo: LMSA ir klubas „Čia ir dabar“, Ruslanas & Co „Gyvenk sveikai“ , Žagarės regioninio parko direkcija ir Joniškio savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

       

              

   

Mankštos VIDEO: MVI_9849

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Lolita Gulbinaitė