Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su daugiavaikių šeimų asociacija „MES“ lapkričio 19-21 dienomis Joniškio rajono mokyklose vykdė socialinę saugumo akciją „Būk matomas“.

Kasmet tamsiu paros metu žūsta maždaug 25 vaikai, kurie yra nepastebimi tamsiame kelyje todėl, kad nedėvi atšvaitų.

Šia akcija siekėme sumažinti kasmetinę tamsaus paros meto „nematomo žmogaus“ problemą.

Akcijos „Būk matomas“ kurią jau 7 metus organizuoja daugiavaikių šeimų asociacija „MES“ idėja –  užtikrinti, kad atšvaitas visada būtų ant viršutinio drabužio, kurį dėvi vaikas ar suaugęs.

Akcijos metu atšvaitai ant viršutinių drabužių, kuprinių ar kepurių pritvirtinti termo būdu. Šis būdas ypatingas tuo, kad pritvirtintų atšvaitų neįmanoma nulupti, sugadinti ar pamesti.

Šios akcijos tikslas – skatinti žmones dėvėti atšvaitus, šviesti juos saugaus eismo temomis, atkreipti dėmesį į „nematomų žmonių” problemą tamsoje, taip pat pasirūpinti, kad atšvaitus turėtų kuo daugiau pėsčiųjų: pradedant vaikais ir baigiant seneliais.

Lapkričio 19 dieną – akciją vykdėme Žagarės ir Skaistgirio gimnazijose, lapkričio 20 dieną – „Saulės“ pagrindinėje mokykloje, o 21 dieną – Kriukų pagrindinėje mokykloje ir M. Slančiausko progimnazijoje. Atšvaitus tvirtinome moksleiviams, pedagogams ir visiems kitiems mokyklų darbuotojams, kurie norėjo būti saugūs ir matomi kelyje.

Iš viso atšvaitus pritvirtinome daugiau kaip 650 žmonių!

Nuoširdžiai dėkojame savanoriui Giedriui Stubailai ir daugiavaikių šeimų asociacijai „MES“ už galimybę sumažinti „nematomų žmonių“ skaičių Joniškio rajone.

 

Visuomenės sveikatos specialistė: Vaida Merkelytė