Elektromagnetinių bangų apsuptyje praleidžiame visą savo gyvenimą. Mes tarsi maudomės elektromagnetinės spinduliuotės (EMS) jūroje. Elektromagnetinė spinduliuotė yra natūrali ir dirbtinė. Elektromagnetines bangas skleidžia natūralūs šaltiniai, pavyzdžiui – žemė, žaibas. Saulė yra labai galingas natūralus spindulių skleidėjas. Pavyzdžiui, saulės spinduliuotė giedrą dieną Lietuvoje leistinas normas viršija tūkstančius kartų. Tiesiog esame įpratę gyventi regimos šviesos ir infraraudonųjų spindulių aplinkoje ir nejaučiame jokio poveikio.
Elektromagnetines spinduliuotės įtaka žmogaus sveikatai susidomėta tuomet, kai darbo vietose ir buityje pradėjo gausėti įvairios elektroninės įrangos. Pastaruoju metu vis dažniau galima išgirsti ir naują terminą – elektrosmogas. Šis terminas vartojamas apibrėžiant elektromagnetinius laukus, kuriuos aplinkoje sukelia aukštosios įtampos elektros perdavimo linijos, elektrifikuoti geležinkeliai, žemos įtampos elektros tinklai, buitiniai ir pramonės elektros prietaisai – televizijos ir radijo aparatai, kompiuteriai, judrieji (mobilieji) telefonai.
Daugelis žmonių mano, kad tik galinga elektromagnetinė spinduliuotė yra pavojinga, nes jos poveikis yra juntamas – kaista į spinduliuotės šaltinį ištiesta ranka arba mikrobangėje krosnelėje per keliolika minučių iškepa višta. Tačiau subtilesnis yra silpnos spinduliuotės poveikis, nes jis nejuntamas žmogaus jutimo organų. 
„Tuo, kaip elektromagnetinė spinduliuotė veikia žmogaus organizmą ir kokią žalą jam daro, mokslininkai domisi daugiau nei pusšimtį metų. Tačiau visuomenei trūksta valios ir žinių, kaip apsaugoti save ir savo artimą aplinką“, – teigia habilituotas fizikos mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, knygos „Ateitis jau atėjo“ autorius Jonas Grigas.
Norintys pagilinti savo žinias apie elektromagnetinės spinduliuotės poveikį, bei sužinoti kaip nuo jos apsaugoti save ir savo artimuosius kviečiame apsilankyti Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamoje nemokamoje paskaitoje spalio 3 d. 11.00 val. „Elektromagnetinė spinduliuotė aplinkoje“ (paskaita vyks visuomenės sveikatos biuro patalpose Vilniaus g. 6, Joniškis). Paskaitą skaitys kraštietis Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto dėstytojas  dr. Raimondas Buckus.

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Laima Virbičianskienė