Kiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judrioji savaitė. Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Jono Avyžiaus viešąją biblioteka, minint Tarptautinę dieną be automobilio š.m. rugsėjo 22 dieną organizavo „Dviračių žygį“. Minėtos dienos tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto priemonių įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai bei patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Į žygį dviračiais: Daunorava – Joniškis, įsijungė dvylika miesto gyventojų ir vienas entuziastas iš Šiaulių.
Daunoravos bendruomenės namuose dviratininkų laukė kaimelio gyventojai. Eigoje buvo dalinamos informacinės sveikatos atmintinės, norintiems atlikti širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių vertinimas kūno kompozicijos analizatoriumi. Pristatyti ir išdalinti žingsniamačiai, kurių pagalba dalyviai sužinos kiek kiekvieną dieną nueina žingsnių, kokį tai sudaro atstumą, kiek sunaudoja papildomų kalorijų bei riebalų. Bendruomenėje buvo pravestas pažintinis šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimas.
Renginio organizatoriai dviratininkams bei dalyviams dovanojo po Lietuvos Aplinkos apsaugos ministerijos suvenyrą ir pirmosios pagalbos vaistinėlę.
Dviratininkai vaišinosi Daunoravos filialo bibliotekininkės Aistės Paulauskienės sveikuoliškomis arbatomis ir rudens vaisiais. Su gera nuotaika žygio dalyviai sugrįžo į Joniškį. Išviso dalyviai įveikę 24 km maršrutą.

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Monika Vilkaitė

 

{joomplucat:55 limit=9|columns=3}